شبکه بهداشت و درمان شوط

برای جستجو عبارت موردنظر خود را وارد کنید
نام و نام خانوادگی مسئول واحد : خانم  فاطمه ابراهیمی
نوع فعالیت : تشخیصی
تلفن داخلی :  123
 
شرح مختصر از فعالیت واحد :
بخش رادیولوژی بیمارستان شهدای شوط خدمات زیر را به بیماران ارائه می دهد:
1-رادیوگرافی ساده              2-رادیوگرافی های پرتابل        3-سونوگرافی          
 
شرح خدمات:
 
1-رادیوگرافی ساده: انجام کلیه رادیوگرافی ها از همه بیماران بستری و سرپائی در تمام ساعات شبانه روز که در 2 اتاق رادیوگرافی موجود در بخش انجام می شود.لازم به ذکر است بیمارانی که عکسبرداری از کلیه و مهره های کمر دارند حتما باید با نوبت قبلی و آمادگی قبلی که شامل استفاده از یک مسهل روغنی و قرص دایمتیکون می باشد به بخش مراجعه کنند.
 
2-رادیوگرافی رنگی از کلیه: بیمارانی که عکسبرداری رنگی از کلیه دارند حتما باید روز قبل از عکسبرداری به بخش رادیولوژی مراجعه کنند تا داروهای تزریقی آنها توسط پزشک رادیولوژی نوشته شود و شب قبل از عکسبرداری آمادگی لازم را دریافت نمایند.
 
3-رادیوگرافی پرتابل: بخش رادیولوژی دارای دو دستگاه پرتابل می باشد که یک دستگاه مستقر در اتاق عمل می باشد و جهت اعمال ارتوپدی ، نروسرجری و جراحی عمومی مورد استفاده قرار می گیرد . دستگاه پرتابل دیگر جهت سایر بخش ها می باشد که با توجه به درخواست بخش ها بصورت 24 ساعته آماده سرویس دهی می باشد .
 
4-سونوگرافی: شامل انجام کلیه سونوگرافی های ساده ،رنگی و نمونه برداری توسط پزشک متخصص می باشد. سونوگرافی جهت بیماران بستری در تمامی ایام هفته بجز تعطیلات و برای بیماران سرپایی در روزهای یکشنبه و سه شنبه صبح می باشد که بیماران سرپایی حتما باید با نوبت قبلی مراجعه کنند.
 
5-ماموگرافی:ماموگرافی از خانم های بالای 35 سال که توسط پزشک متخصص زنان ویزیت شده اند یا به مراکز بهداشتی مراجعه کرده اند انجام می شود. بخش ماموگرافی در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 13 آماده ارائه خدمت به بیمارانی است که با نوبت قبلی مراجعه می کنن
  • لطفا در تنظیمات صفحه گروه های خبری را جهت نمایش انتخاب نمایید.
تنظیمات قالب