English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ٠٥ خرداد ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

دومین مجمع سلامت شهرستان شوط برگزار شد.

دومین مجمع سلامت مورخه 22 دی ماه 98 با حضور صاریخان مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی، دکتر میرزایی مدیریت سازمانهای مردم نهاد، موسسات خیرین و مسئول سیاست گذاری سلامت دانشگاه و مهندس داراب کارشناس مسئول سیاست گذاری سلامت در استان ،عبدالهی فرماندارشهرستان، دکتر قربانی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان، دکتر یادگاری سرپرست غذا و داروی منطقه آزاد و سایر روئسای ادارات در سالن فرمانداری شهرستان شوط برگزار گردید.

در ابتدا فرماندار شهرستان با اشاره بر اهمیت حوزه سلامت گفت: ارتقای سطح سلامت تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و باید تمامی ادارات در این امر هماهنگی و همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند .

وی در خصوص انتظارات مردم افزود: امیدواریم با تلاش مسئولین شهرستانی و مساعدت مسئولین استانی امکانات بهداشتی و درمانی در یک نقطه متمرکرنباشد و با توجه به شرایط اقتصادی، توزیع منابع  و نیروهای متخصص در شهرستان های کوچک عادلانه باشد و تلاش ما هم ایجاد فضای مناسب برای متخصصان از لحاظ اقامتی است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط در ادامه جلسه ضمن خیر مقدم حضور مهمانان و تقدیر ویژه از فرماندار شهرستان و از حمایتهای وی به شرح انتظارات از دستگاههای اجرائی پرداخت و با جدیت وحساسیت مضاعف در پیش بردن اهداف مجمع سلامت صحبت نمود.

سرپرست معاونت غذا و داروی منطقه آزاد از دیگر سخنرانان بود که در مورد مدارس مروج سلامت و حمایت ریاست منطقه آزاد، دکتر عبدالرحیمی از ارتقاط سلامت و شاخص های مرتبط با سلامت و تجهیز واحد دندانپزشکی مرکز خدمات جامع سلامت مرگنلر صحبت نمود.

مهندس علیزاده کارشناس امور اجتماعی شبکه بهداشت و درمان شوط با اشاره به شعار مجمع"مسئولیت پذیری و مشارکت اجتماعی ضامن ارتقای سلامت" به طور جامع و کامل فعالیت های انجام شده با ارائه شاخص ها در حوزه سلامت و درمان و مشکلات بهداشتی شهرستان را مطرح و انتظارات از ادارات دخیل به منظور رفع چالش ها به صورت پاورپونت نمود.

دکتر صاریخان، مشاور ریاست دانشگاه علوم پزشکی تا پایان جلسه ضمن گوش دادن فعال به مطالب مطرح شده در برنامه دومین مجمع سلامت شهرستان، به گوش دادن کامل  و توجه به آمارها و شاخص های بهداشتی ارائه شده و زحماتی که توسط واحدها کشیده شده به همه حضار توصیه نمود و گفت: با توجه به اینکه سلامت مردم در اولویت برنامه های دانشگاه علوم پزشکی قراردارد، برهمین منوال با تمام امکانات از برنامه مجمع سلامت شهرستانها حمایت خواهیم کرد و سلامت فردی به سلامت جمعی که یکی از وظایف اجتماعی است باید تبدیل شود و همه ارگانها باید دخیل باشند.

ادامه جلسه با قرائت بیانیه پایانی دومین مجمع سلامت شهرستان شوط توسط مهندس داراب کارشناس مسئول دبیرخانه سیاستگذاری سلامت استان و تقدیر از منتخبین عرصه مجمع سلامت شهرستان بود.

 

 

 

 

 


 

 


 

 


١٤:١٩ - 1398/10/22    /    شماره : ٢٨٣٩٨    /    تعداد نمایش : ١٣٥خروج