English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

191 نفر در طرح ملی فشار خون شناسایی شدند .

دکترقربانی مدیر شبکه بهداشت و درمان شوط، در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شوط گفت: طرح سراسری بسیج ملی کنترل فشار خون بالا از روز ۲۷ اردیبهشت ماه سالجاری آغاز و در روز ۱۵ تیرماه به پایان رسید و طی آن 26293  نفر از ساكنان شهرستان شوط در 2 پایگاه سلامت، 1 مرکز خدمات جامع سلامت شهری و 30 خانه بهداشت و 3 ایستگاه ثابت و سیار  مورد سنجش فشار خون قرار گرفتند و همزمان آموزش های لازم خدمتشان ارايه گرديد.

وی در خصوص نتایج کنترل فشار خون هم گفت : حدود 191 نفر در این طرح مورد جدید شناسایی شده که با افراد فشار خونی قبل از طرح (2471 نفر) در مجموع 2662 نفر می باشد.

وی همچنین بیان نمود؛ پیگیری های لازم جهت سایر اقدامات تشخیصی و درمانی تكميلي برای افرادی که تحت فشارسنجی قرار گرفته اند انجام خواهد پذیرفت و امید است  در نتیجه افزایش سواد سلامت جامعه ، تغییر سبك ناسالم زندگی، توجه بیشتر به بروز بیماریهای غیر واگیر و تحت درمان و مراقبت قرارگرفتن افراد داراي فشارخون بالا ، میزان سکته های مغزی و قلبی و مرگ های زودرس کاهش یابد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شوط در پایان بیان نمودند كه همكاران شبکه بهداشت و درمان با همکاری خوب عزيزان ساير ادارات و ارگانهای همراه  ، عملکرد درخشانی را در این طرح از خود به یادگار گذاشتند .

دکتر قربانی در پایان مراتب تشکر و قدردانی خود را از تمامی عوامل و دست اندرکاران این طرح بزرگ و ارزشمند تقديم نمودند.

 


١٢:٤٩ - 1398/04/19    /    شماره : ٢٥٤٤٤    /    تعداد نمایش : ٣٨خروج