English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: سه شنبه ٢٧ آذر ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

کارگاه راهنمای اصول خودمراقبتی در سلامت روان و اعتیاد برای بهورزان و مراقبین سلامت برگزار شد.

کارگاه راهنمای اصول خودمراقبتی در سلامت روان و اعتیاد برای بهورزان و مراقبین سلامت به مدت دو روز در شبکه و مراکز خدمات جامع سلامت روستایی تازه کند برگزار شد.

کتایونی کارشناس مسئول واحد سلامت روان گفت سلامتی یکی از مهمترین نعمت هایی است که هر انسانی می تواند از آن بهره مند باشد که با برخی اصول ساده خودمراقبتی می توان احتمال بروز خیلی از بیماریها را در جامعه کاهش داد.

کتایونی افزود: با اشاره به اینکه خودمراقبتی و توامندسازی افراد، خانواده ها و جامعه برای مراقبت از خود در سطح جهانی مورد توجه قرار گرفته است و بخصوص بر روی بیماریهای روانپزشکی و مهارتهای روانشناختی تمرکز زیادی شده است امروزه در چندین کشور جهان رویکرد بستری کردن تنها در موارد خیلی شدید مورد استفاده قرار می گیرد و بر مراقبت افراد توسط خود و نزدیکانشان و توانمندسازی آنان تکیه شده است. در ایران نیز همین رویکرد مورد توجه ویژه قرار گرفته است که طرح خودمراقبتی در سلامت روات و اعتیاد یکی از اقدامات انجام شده توسط وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی در راستای ان است.

گفتنی است در کارگاه در خصوص مهارتهای فرزند پروری، مهارتهای ارتباطی، مهارت مدیریت خشم و مدیریت استرس و حل تعارض و موارد دیگر.... با همکاری کارشناسان سلامت روان برای بهورزان گفته شد.

 

 


 


١٢:١٥ - 1397/05/11    /    شماره : ١٩٩١٣    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج