English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش حبیبی از شبکه بهداشت و درمان شهرستان شوط

کلاس پیشگیری از آنفلوآنزا در مدارس و خانه های بهداشت شهرستان شوط برگزار شد.

 

کلاس آموزشی با موضوع پیشگیری از آنفلوآنزا برای دانش آموزان مدارس شهری و روستایی و مراجعین خانه های بهداشت توسط بهورزان و مراقبین سلامت و مربیان سلامت مدارس با شیوع فصل سرما آغاز گردید.

به گزارش روابط عمومی : از برنامه های آموزشی می توان به توصیه های بهداشتی از جمله،  رعایت بهداشت فردی مانند شستشوی مکرر دستها، رعایت آداب تنفسی در زمان عطسه و سرفه کردن، رعایت فاصله حداقل یک متر از افراد در زمان صحبت کردن، استفاده از ماسک ، پرهیز از دست دادن، روبوسی با افراد بیمار و پرهیزبیماران از حضور در مکان های پر جمعیت از راه های پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا است اشاره نمود.  
همچنین به نکاتی برای جلوگیری از ابتلا دانش آموزان به بیماری های تنفسی به ویژه آنفلوآنزا در مدارس توصیه شد: افراد باید نکاتی مانند شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون به خصوص قبل ازخوردن غذا به مدت 30 ثانیه،پرهیز از تماس دست ها با چشم و دهان، جلوگیری از وارد کردن اشیا خارجی مثل مداد به دهان و آموزش آداب صحیح عطسه و سرفه کردن را رعایت کنند.

در این کلاس ها به واکسیناسیون هم اشاره شده که  بیماری آنفلوآنزا ممکن است در هر زمانی از آبان تا اردیبهشت ماه دیده شود ولی اوج شیوع این بیمای در بهمن ماه است که سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند واکسیناسیون قبل از آغاز فصل پاییز انجام شود و البته واکسیناسیون در هر زمانی از فصل آنفلوآنزا می تواند سودمند باشد.
گفتنی است: حساسیت این بیماری عمومی می باشد و بعضی از گروه های سنی بعد از ابتلا، در معرض آسیب شدیدتری قرار دارند که ازجمله کودکان، زنان باردار، سالمندان، بیماران مبتلا به دیابت، مبتلایان به بیماریهای مزمن ریوی، بیماران قلبی و عروقی ، مبتلایان به مشکلات مزمن کلیوی، افراد دارای نقص ایمنی را شامل می شود.

شایان ذکر است: این کلاس ها همچنان در کنار سایر برنامه های آموزشی در تمامی مدارس شهرستان و مراکز جامع سلامت شهری و روستای در حال اجرا می باشد.

 

 

 


 


٠٩:٤٥ - 1396/10/21    /    شماره : ١٧٤١١    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج